Otázky a odpovede

Najčastejšie otázky

Máte otázky? Máme pre vás odpovede.
Ako funguje refundio?
Refundio pomáha cestujúcim získať kompenzáciu za narušenie letu. Stačí vyplniť jednoduchý formulár, my potom overíme, či existuje nárok na kompenzáciu. Pokiaľ sme presvedčení, že áno, pošleme vám nezáväznú ponuku na odkúpenie vášho nároku a následne prevedieme čiastku na váš účet.
Prečo vyplácame kompenzáciu vopred?
Čakanie na letisku je únavné samo o sebe, prečo by ste ešte mali čakať na vybavenie kompenzácie. Pokiaľ si myslíme, že váš nárok na kompenzáciu existuje, kompenzáciu vám jednoducho vyplatíme vopred. Vy tak nemusíte na nič čakať a my všetko riešime už vo vlastnom mene. Pokiaľ sa nám podarí kompenzáciu od aerolinky získať, naša odmena je rozdiel medzi čiastkou, ktorú sme vám vyplatili a čiastkou, ktorú sme od aerolinky získali. Nič teda neplatíte.
Je overenie nároku naozaj zadarmo?
Áno. Vyplnenie formulára a odoslanie žiadosti o kompenzáciu je úplne zadarmo. Náš tím všetko posúdi av prípade, že podľa nás existuje nárok na kompenzáciu, pošleme vám nezáväznú ponuku.
Aké finančné a osobné riziká nesiem?
Žiadna. Všetky náklady sú na našej strane, či už prípad prehráme, alebo sa nám pre Vás podarí získať náhradu škody.
Aká je vaša odmena?
Keďže vyplácame kompenzáciu vopred a preberáme na seba tak všetko riziko úspešnosti sporu, naša provízia je v rozmedzí 35 – 50 %. Na rozdiel od iných spoločností je ponuka vždy konečná. Je jedno, či sa nám nepodarí s aerolinkou dohovoriť mimosúdne a spor budeme riešiť niekoľko mesiacov alebo rokov súdne. Žiadne dodatočné poplatky neplatia. Vyplatená čiastka vám navyše zostáva aj v prípade, keď sa nám nepodarí spor vyhrať.

Veríme, že je to fér ponuka :)
Ak mi pošlete ponuku, musím ju prijať?
Nemusíte. Ponuka je úplne nezáväzná. Pokiaľ sa vám nebude zdať, môžete ju samozrejme odmietnuť a kompenzáciu si riešiť napr. vlastnou cestou.
Čo keď sa vám nepodarí spor s aerolinkou vyhrať.
Budete chcieť peniaze späť?
Nebudeme. Suma vám vždy zostáva, nech náš spor s aerolinkou dopadne akokoľvek. Inak by to predsa nedávalo zmysel :)
Prečo by som mal využiť vaše služby?
Dôvodov je hneď niekoľko, ale tým najzásadnejším je to, že vám kompenzáciu vyplatíme vopred. Nemusíte tak na nič niekoľko mesiacov čakať a čiastku máte do 48 hodín na účte. Podanie žiadosti o kompenzáciu vám zaberie 5 minút a potom je už všetko na nás.

Okrem toho vám môžeme sľúbiť rýchlu a transparentnú komunikáciu.
Môžem vás kontaktovať aj potom, čo som kontaktoval aerolinku sám?
Môžete. Dokonca nás môžete kontaktovať aj v prípade, keď vám aerolinka váš nárok na kompenzáciu zamietla. V takom prípade všetko prešetríme a pokúsime sa vám pomôcť. Je samozrejme jednoduchšie nás kontaktovať rovno. Môže sa totiž stať, že pokiaľ vám aerolinka nárok odmietne, nebudeme vám už môcť ponúknuť odkúpenie vášho nároku.
Ako dlho trvá vybavenie kompenzácie?
Vyplnenie formulára u nás trvá približne 5 minút. Potom do 48 hodín váš prípad posúdime a zašleme vám informácie k ďalšiemu postupu. Pokiaľ podľa nás nárok na kompenzáciu existuje, zašleme vám ponuku na odkúpenie. Pokiaľ ju prijmete, čiastku odosielame do 2 dní od potvrdenia a vyplnenia potrebných dokumentov.
V akej mene mi príde kompenzácia?
Kompenzáciu zasielame v mene EUR.

Stále máte otázky?

Nemôžete nájsť odpoveď, ktorú hľadáte? Napíšte nám.