Eurowings: Odškodnenie za meškanie a zrušenie letu

Nárok na odškodnenie podľa nariadenia EÚ 261/2004

Nariadenie EÚ 261/2004 je záchranným lanom pre cestujúcich, ktorí sa počas leteckej dopravy stretnú s nepríjemnosťami. Jednoducho povedané, ak váš let odlietajúci z EÚ meškal, bol zrušený alebo ste sa stali obeťou overbookingu, máte nárok na odškodnenie. A to až do výšky 600 EUR! Dôležité je, že nariadenie sa vzťahuje na všetky letecké spoločnosti vrátane Eurowings. Toto nariadenie je základom ochrany práv cestujúcich a zabezpečuje, aby letecké spoločnosti niesli zodpovednosť za nepríjemnosti spôsobené cestujúcim.

Ak ste sa ocitli v situácii, keď váš let meškal viac ako tri hodiny, bol zrušený bez predchádzajúceho oznámenia alebo ste nemohli nastúpiť do lietadla z dôvodu preplnenia, máte právo žiadať finančnú náhradu. Na našej stránke Žiadosť o odškodnenie nájdete všetky potrebné informácie o tom, ako postupovať, a my vám v tomto procese pomôžeme.

Odškodnenie za meškanie letu spoločnosti Eurowings - kedy a ako to funguje

Ak letíte so spoločnosťou Eurowings a váš let mešká viac ako 3 hodiny, môžete mať nárok na odškodnenie. Je to jednoduché: stačí navštíviť stránku meškanie letu a zistiť, či máte nárok na odškodnenie. A ak áno, môžeme vám pomôcť získať peniaze späť. Pomôžeme vám nielen určiť, či máte nárok na odškodnenie, ale poskytneme vám aj všetku potrebnú podporu pri komunikácii s leteckou spoločnosťou.

Meškanie letu môže spôsobiť celý rad nepríjemností, od zmeškaných stretnutí až po stratu rezervácie ubytovania alebo nadväzujúcich letov. V takýchto prípadoch je dôležité vedieť, že máte práva a my vám pomôžeme ich uplatniť. Naše služby sú navrhnuté tak, aby boli pre vás čo najpohodlnejšie a najefektívnejšie, takže môžete získať odškodnenie, na ktoré máte nárok, bez zbytočného stresu a straty času.

Odškodnenie za zrušenie letu spoločnosti Eurowings - kedy a ako to funguje

Zrušenie letu môže byť veľkým sklamaním, ale vďaka smernici EÚ 261/2004 môžete získať odškodnenie. Ak spoločnosť Eurowings zruší váš let bez toho, aby vás o tom informovala aspoň 14 dní vopred, máte nárok na odškodnenie. Viac informácií nájdete na stránke zrušený let. K zrušeniu letu môže dôjsť z mnohých dôvodov, ale ak nejde o mimoriadne okolnosti, máte nárok na finančnú náhradu.

Ak sa vám to stane, je dôležité konať rýchlo. Kontaktujte nás na Refundio.com a my vám pomôžeme zistiť, či máte nárok na kompenzáciu, a ak áno, zabezpečíme jej vyplatenie. Náš tím má bohaté skúsenosti s riešením podobných situácií a presne vieme, aké kroky treba podniknúť, aby ste dostali, čo vám patrí.

Na akú výšku odškodnenia má cestujúci nárok?

Výška odškodnenia sa líši v závislosti od dĺžky letu:

 • Pri letoch do 1 500 km môže odškodnenie dosiahnuť až 250 EUR.
 • Pri letoch v rámci EÚ dlhších ako 1500 km alebo pri ostatných letoch dlhších ako 1500 až 3500 km môže byť odškodnenie až do výšky 400 EUR.
 • Pri letoch mimo EÚ nad 3500 km môže byť odškodnenie až do výšky 600 EUR.

Príklady:

 • Let z Prahy do Berlína (približne 280 km) môže znamenať odškodnenie vo výške 250 EUR.
 • Let z Prahy do Porta môže znamenať odškodnenie vo výške 400 EUR.
 • Let z Prahy do New Yorku (približne 6600 km) môže znamenať odškodnenie vo výške 600 EUR.

Tieto sumy sú stanovené nariadením EÚ a sú určené na odškodnenie cestujúcich za stratu času a nepríjemnosti spojené s meškaním alebo zrušením letu. Je dôležité poznamenať, že tieto sumy sú pevne stanovené a nezávisia od ceny letenky. Bez ohľadu na sumu, ktorú ste zaplatili za letenku, je odškodnenie rovnaké a má odrážať rozsah nepríjemností, ktoré ste zažili.

Kedy sa vypláca odškodnenie

Na odškodnenie máte nárok, ak sú splnené podmienky nariadenia EÚ č. 261/2004. Nárok na odškodnenie však nemáte v prípade mimoriadnych okolností, ako sú extrémne poveternostné podmienky alebo štrajky.

Príklady situácií, v ktorých nemáte nárok na odškodnenie:

 1. Let bol zrušený v dôsledku silnej búrky.
 2. Let bol odložený z dôvodu štrajku zamestnancov letiska.
 3. Let bol zrušený z dôvodu technických problémov, ktoré boli klasifikované ako mimoriadne okolnosti.

Je dôležité poznamenať, že letecké spoločnosti majú povinnosť informovať vás o vašich právach a poskytnúť vám náhradný let alebo vrátenie peňazí. Ak váš let mešká alebo je zrušený a nie ste si istí, či máte nárok na odškodnenie, neváhajte nás kontaktovať. Na Refundio.sk sme pripravení poskytnúť vám všetky informácie a pomôcť vám v tomto procese.

Ako získam odškodnenie za oneskorený alebo zrušený let spoločnosti Eurowings?

Máte dve možnosti:

 1. môžete sa pokúsiť získať odškodnenie priamo od spoločnosti Eurowings na jej webovej stránke.
 2. Alebo môžete všetko nechať na nás Refundio.sk. Postaráme sa o všetky kroky za vás a ušetríme vám čas a starosti.

Ak sa rozhodnete získať náhradu sami, môže to byť náročný proces. Budete musieť vyplniť formuláre, komunikovať s leteckou spoločnosťou a možno sa stretnete s odmietnutím. Na druhej strane, ak sa obrátite na nás, o všetko sa postaráme. Náš tím má bohaté skúsenosti s vyjednávaním s leteckými spoločnosťami a vieme, ako pre našich klientov dosiahnuť najlepšie výsledky.

Čo robiť, ak letecká spoločnosť odmietne odškodnenie?

Ak spoločnosť Eurowings zamietne vašu žiadosť o odškodnenie, nezúfajte. My v Refundio.sk vám môžeme pomôcť. Stačí vyplniť náš formulár a my sa postaráme o zvyšok. Krok za krokom vás prevedieme celým procesom a budeme bojovať za vaše práva.

Ak letecká spoločnosť vašu žiadosť o odškodnenie zamietne, môže to byť frustrujúce. Nemajte však obavy, nie ste v tom sami. Náš tím je tu, aby vám pomohol. Vďaka našim znalostiam a skúsenostiam môžeme zvýšiť vaše šance na úspech. Ak ste sa stretli so zamietnutím, kontaktujte nás a my vám pomôžeme určiť vaše ďalšie kroky.

Ak hľadáte odškodnenie za oneskorený alebo zrušený let so spoločnosťou Eurowings, neváhajte nás kontaktovať. V Refundio.sk sme pripravení pomôcť vám získať to, čo vám právom patrí.

Ktorá letecká spoločnosť zrušila váš let?

Overte svoj nárok na kompenzáciu zadarmo
Overiť